Sprodinädala algus
Spordinädal algas meie koolis spordipäevaga. Kõik lapsed olid kohal ja võistlesid vapralt.

Pildile sai osa teatejooksust ja pikamaajooksu start.

Ekskursioon
26. mai toimus kogu kooli ekskursioon. Sellel aastal külastasime Kohtla kaevandusparki, Sinimägesid, Narvat ja Narva-Jõesuud. Kaevanduspargi külastust toetas omapoolt SA Keskkonnainvesteeringute Keskus -KIK, kellele veebruaris projekti kirjutasime.

Õuesõppe päev ja jalgratta eksam
1. juunil õppisime õues ja kontrollisime kooliaasta jooksul õpitu omandamist. Tulemused olid head. Tänu Naabrionule oli meil koolilõuna sellel päeval teistsugune. Suur tänu neile selle eest.
2. juunil olime samuti õues. 3.-4. klass tegid koolimajas jalgrattaeksami esimest osa, samal ajal ülejäänud, kellel ratas kaasas ja töökorras, said osa võtta jalgratta võistlusest. Hiljem läksid ülejäänud  koolimajja lõpetama postreid teemal: kuidas vähendada elektrienergia tarbimist ning miks on vaja vähendada põlevkivi kaevandamist. 3.-4. klass aga tegid oma eksami sõidu osa ja sooritasid kõik selle edukalt ja võivad julgelt jalgratastega sõitma asuda ka seal, kus enne ei tohtinud jalgrattalubade puudumise pärast. Seaduse järgi peavad lapsed kandma kiivreid, aga millegipärast kipub see ununema või ei ole neile seda sootuks ostetud. Seega palun ikka jälgida rattaga sõidul, et kiiver oleks peas.

Kooliaasta lõpetamine
Taas on õppimine selleks õppeaastaks läbi. Aasta on läinud meeletult kiiresti ja teguderohkelt. Pidulikult andsime 3. juunil üle 9 kiituskirja ainult viitega lõpetajatele: Trevor, Moonika, Annaliisa, Laura, Kätlin, Rainis, Teele, Kärolin, Mirel ja 6 tänukirja neljade ning viitega lõpetajatele: Uku Siim, Martin, Markus, Õnnely, Kädi, Helena.  Kui arvestada meie õpilaste hulka, 31 õpilast, siis 48% meie lastest õpib hästi ja väga hästi. Lisaks oli mitmeid ainealaseid kiituskirju ning 5. ja 6. klass olid tublid kevadeotsijad.
Teele tuli saata järjekordsed 6. klassi lõpetajad, kes peavad tegema juba valiku, kus sügisel edasi õppima asuda. Edu teile Evelyn, Brigitha, Helena, Kädi ja Karin. Palju õigeid valikuid!

ILUSAT ALANUD KOOLIVAHEAEGA TEILE KÕIGILE!!!
Loodetavasti tuleb varsti ka mõnus ja soe suvi.

Koristuspäev
Iga aastase traditsioonilise Sinilillepeo järel oli meil koolis koristuspäev. Kõik lapsed oli tegevuses. Kes koristas alevikus prügi, kes riisus kooli juures, üle poole õpilastest käis ka rahvamaja juures riisumas.
Õpilased olid tublid ja jõudsime kõik planeeritud asjad tehtud.

Emadepäeva nädal
Teisipäeval külastas 6. klass Tallinna ja põhieesmärk oli energiakeskus.
Lisaks oli sellel nädal rohkesti jooksmist. Kolmapäeval käisid lapsed Kuremaal kevadkrossil ja neljapäeval Jõgeval heategevusjooksul.
Reedel 8. mail toimus koolis emadepäeva kontsert. Katsime emadele väikese kohvilaua, et juttu jätkuks kauemaks. Suur tänu neile, kes leidsid aega tulla kuulama-vaatama väikest kontserti.

Hernehirmutised
Rahvamaja juures avati 8. mail hernehirmutiste teemapark. Käisime oma kooliga avamisel ja 5-6. klass võttis osa ka orienteerumise võistlusest. Päris huvitav on alevikus ringi käia, kaugelt ei saa arugi, kas on päris inimesega tegu või tondiga.

Mudilaskoor
23. mail käis Mudilaskoor Põltsamaal maakonna laulu- ja tantsupeol KOLME KODU VÄRVIGA. Oli jahe ja tore päev.

Naljapäev
1. aprillil tulid õpilased kooli multifilmitegelasena ja igaüks sai lugeda kaaslastele ühe nalja. Samal ajal olid päris mitmed lapsed haigestunud, kuri talv on olnud oma viirustega.

Jüripäev: jooks ja kodukandipäev
23. aprillil kell 18.30 ootasime lapsi ja vanemaid Sadala kooli juurde. 2-3. klass tegid väikese etteaste ja rääkisid meile kodukandist. Seejärel algas teatejooks. Lapsed olid tublid, sest kõik võistkondade liikmed olid kohale tulnud. Jooks oli üsna tasavägine.
Hea meel on, et hoolimata meeletust tuulest oli kohale tulnud ka lapsevanemaid. Kahjuks tuule pärast ei saanud me ka planeeritud lõket teha.

Vabariigi aastapäev